Abone Merkezi 0212 551 74 74

 

 
 

 

Fatura tutarımı nasıl öğrenebilirim?

 Digiturk'e kayıtlı cep telefonu numaranızdan "FATURA" yazıp 3555'e SMS gönderdiğiniz zaman son dönem fatura bilgilerinizi ve toplam borcunuzu öğrenebilirsiniz. 

 
Hatırlatma: 3555 hizmetinden Turkcell, Vodafone ve AVEA aboneleri yararlanabilir. Her işlem Avea ve Vodafone aboneleri için 80 Kuruş, Turkcell aboneleri için 1 TL olarak ücretlendirilir.

Fatura kesim ve son ödeme tarihlerini nasıl-ne şekilde öğrenebilirim?

 Digiturk’te faturalar, her ayın 3’ünde kesilmektedir. Faturanızın son ödeme tarihi de aynı ayın 16'sı olmaktadır ve bu tarih faturanızın sağ üst kısmında belirtilmektedir.

 
Faturanızın son ödeme tarihi hafta sonu veya resmi tatiller nedeni ile birkaç gün öncesi veya sonrası olarak değiştirilebilmektedir.Fatura kesim veya son ödeme tarihlerinin üyelerimizin isteğine göre değiştirilmesi mümkün olduğunda sizlerle bilgisi paylaşılmaktadır. 

İlk faturam hakkında nasıl, ne şekilde bilgi alabilir?

 Digiturk'te faturalama süreci ön ödemeli sistemle işlemektedir. Yani her ayın 3'ünde kesilen faturanız bir sonraki ay alacağınız hizmete karşılık gelmektedir. Bu sebepten dolayı ilk faturanıza, fatura kesim tarihine kadar aldığınız hizmetin ve gelecek ay boyunca alacağınız hizmetin ücreti birlikte yansımaktadır.

 
Bu durumu bir örnekle açıklamamız gerekirse:
 
19 Ağustos tarihinde 50 TL tutarında bir paketle Digiturk ailesine katıldınız. İlk faturanız 3 Eylül tarihinde düzenlenir ve üye olduğunuz aydaki faturalanmamış dönem ile bir sonraki ayın 3’üne kadar olan dönemi birlikte kapsamaktadır.
 
Digiturk paketinizin içerik ve fiyatında bir değişiklik olmadığı takdirde, ikinci faturanız 50 TL’ye düşmektedir ve sonraki aylarda aynı tutarda devam etmektedir.

Faturamda yer alan kalemlerle ilgili bilgiyi nasıl alabilirim?

Faturanızdaki başlıca kalemler ve açıklamaları şu şekilde sıralanmaktadır:

 
Digiturk paket Ücretleri: Üye olunan paketin aylık bedeli faturalandırılmaktadır. 3’üncü soruda da aktarıldığı üzere Digiturk’te faturalama süreci ön ödemeli olarak işlemektedir. Yani paket geçişi yapıldığı tarihten, fatura kesim tarihine kadar alınan hizmetin ve önümüzdeki ay alınacak hizmetin ücretinin bir arada görülmesi normaldir.
 
Kira Ücretleri: Kiralanan Digiturk ekipmanının aylık ücretinin faturaya yansıtılmasıdır.
 
İletişim Hizmeti: Digiturk tarafından üyelerine sağlanan dijital yayın hizmetinin faturaya yansıtılmasıdır.
 
İzle ve Öde Ücreti: Satın alınarak izlenen Digiturk programların ücretidir.
 
Digiturk Dergi Ücreti: Abone olunan Digiturk dergisinin aylık ücretinin faturaya yansıtılmasıdır.
 
KDV: Digiturk Paketleri ve İzle-Öde servisi için 18%, Dergi servisi için 1% oranındadır.
 
ÖİV (Özel İletişim Vergisi): İletişim Hizmeti ücreti için 15% oranındadır.
 
Yapmış Olduğunuz Ödemeden Bu Fatura İle Mahsup Edilen: Faturanızdan, daha önce yapılan ödeme sebebiyle düşülen tutarı göstermektedir.
 
Ödenecek Tutar: Ödemeniz gereken tutarı gösterir.
 
Gecikme Faizi: Son ödeme tarihinde ödenmeyen faturalar için aylık gecikme faizi uygulanmaktadır. Aylık gecikme faizi oranıdır 3%’dür ve ödemenin geciktiği gün bazında hesaplanmaktadır.

Faturamı nerelere - nasıl ödeyebilirim?

Bankalardan: Aşağıdaki tabloda, 10 haneli üye numaranız ile birlikte fatura ödemenizi gerçekleştirebileceğiniz anlaşmalı bankalarımızı ve ödeme yöntemlerini görebilirsiniz.

 

Web: İstediğiniz zaman www.digiturk.com.tr adresinde yer alan "Online İşlemler" kısmındaki “Fatura İşlemleri” menüsünden kredi kartınızla fatura ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 
Digiturk Müşteri Hizmetleri: Dilediğiniz zaman Digiturk Müşteri Hizmetlerini arayarak sesli yanıt sistemimizin yardımıyla kredi kartı fatura ödemenizi gerçekleştirmeniz mümkündür.
 
Müşteri Hizmetleri Kanalı: Digi kutunuzun internete bağlı olması durumunda 555 nolu Müşteri Hizmetleri Kanalı'ndan da kredi kartınızla fatura ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 
 
HATIRLATMA: Bankalardan yapılan ödemelerin sisteme yansıması minimum 1 iş günü sürmektedir. Ödemenizin anında sisteme geçmesi için Digiturk Müşteri Hizmetleri'ni (0212 473 73 73) veya  Online İşlemler'i tercih edebilirsiniz.

 

Faturalarım için Otomatik Ödeme Talimatı verebilir miyim?nasıl?

 “Online İşlemler” kısmındaki “Fatura İşlemleri” kısmından veya Digiturk Müşteri Hizmetleri’nden (0212 473 73 73) kredi kartınız ile otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Ayrıca anlaşmalı bankaların tamamından da otomatik ödeme talimatı vermeniz mümkündür.

Fatura adresimi nasıl değiştire bilirim?

 Faturalarınızın sistemde kayıtlı olan Digiturk adresiniz dışında farklı bir adrese gönderimini istiyorsanız bu durumda “Online İşlemler" bölümündeki "Üye Bilgileri" menüsünden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Evime birden çok Digiturk üyeliği almak istiyorum Ne yapmalıyım?

 Evet, oldukça uygun koşullarla evinize birden çok Digiturk üyeliği bağlatabilirsiniz.  Ayrıca Digiturk Müşteri Hizmetleri’nden de (0212 551 74 74) talebinizi aktarabilirsiniz.Yada iletişim formu bırakın biz size dönelim...

 
 

Digiturk üyelik numaramı nasıl öğrenebilirim?

 Faturanızın sol üst köşesinde yer alan 10 haneli numara aynı zamanda Digiturk üye numaranız olmaktadır.

Adres değişikliği gerçekleştiriyorsanız, Digiturk’u nasıl taşıyabilirsiniz?

 Taşınmaya karar verdiginiz bu durumda öncelikle Digiturk Müşteri Hizmetleri’ni (0212 473 73 73) arayarak nakil talebinizi aktarmanız gerekmektedir. Müşteri temsilcimiz adres bilgilerinizi alarak kurulumunuzun yapılması için Yeni Teknik Servisinize talebinizi aktaracak; size de Yeni  Yetkili Teknik Servisinizin telefon numarasını verecektir.

 
Nakil ücretleri eğer yeni adreste Digiturk çanak anteni ve altyapısı varsa 35 TL, altyapı varsa ama çanak anten götürülecekse 45 TL , altyapı da çanak anten de sıfırdan kurulacaksa 85 TL ’dir. Ayrıca birden fazla üyelik  mevcutsa her üyelik başına ilave 20 TL ücret eklenmektedir.

DIGI VIPCLUB hakkında nasıl bilgi alabilirim?

 DIGI VIPCLUB, Digiturk’ün üst segment üyelerine özel VIP çağrı merkezi, VIP teknik servis, en seçkin markalarda ve mekanlarda özel indirimler, seyahat yardımı, araç yardımı, konut yardımı , rezervasyon hizmetleri, bankacılık hizmetleri ve danışmanlık hizmetleri gibi özel ayrıcalıklar sunarak bir müşteri memnuniyeti programı olmaktadır.

T.P.E. tarafından Tescil Edilmiştir. Tüm görsel ve yazılı materyalin izin alınmadan kullanılması durumunda cezai işlem uygulanacaktır.
Telif Hakları Uyarısı | © 2012 www.merkez.com.tv.tr Digiturk Çözüm Ortağıdır - Tüm Hakları Saklıdır
Tıkla Ara
Biz Sizi Arayalım

AYNI GÜN KURULUM